• 46°

Red Oak Award Winners

These student reviewed a quarterly Red Oak Award for showing effort, character or hard work, according to Red Oak Principal Andrea McNeal.

First grade

Aubree Robinson

Chris Savage

Kennedy Hill

Will Glenn

Forrest Richter

Kynleigh Warnott

Avery Clemans

Mark velichko

Grace Todd

Austin Chaney

Abigail Reams

Kaylanie Santiago

Adrianna Tackett

Sydney Wolery

Caroline Fite

Second grade

Kinsley Masengale

Cruz Chavez

Zelda Stovall

Olivia Clark

Izaiah Denny

Darius Washington

Alnah Mendoza

Chris Collins

Brayden Brent

Wiley Howard

Amalia Gerling

London Dallas

Third grade

Karter Whalen

Ava Taylor

Lexi Butler

Trevor Taylor

Brayden Ryan

Haleigh O’Brien

Steve Burton

Lexi Knight

Kyra Sparks

Brodie Fire

Zailey Mosher

Zoey Bruner

Madeline Brancel

Madeline Johns

Rylan Gramig

Fourth grade

Josiah Drug

Colin David

Canari Epperson

Gunner Taylor

Cassidy Reams

Madilyn Bruner

Jacie Shoemaker

Claudia Polo

Laci Beebe

Aaron Morales

Brayden Allen

Alejandra Ramos

Fifth grade

Keona Taylor

Wesley Stamm

Resul Berisha

Ben Church

Mackenna Taylor

Breleigh Jewell

Owen Crowder

Giovanni Guerrero

Leslie Wise

CJ Cooksey Songy

Ethan Ratliff

Hadley Wilson

Library winners

First-grade: Veronica Gedz, Coleman Wallace

Second-grade: Ruben Nesenchuk, Lillian Keenan

Third-grade: Sam Moore, Natalie Asher

Fourth-grade: Aymirah Marks, Parker Luong

Fifth-grade: Ayden Powers, Alden Lamb

Music winners

First-grade: Adelyn Waters, Tucker Law

Second-grade: Madi Bray, Max Easley

Third-Grade: Ty Smith, Brinlee Vittitow

Fourth-grade: Sloan Evans, Gabe Snyder

Fifth-grade: Rachel Nawrocki, Ian Patterson

Art winners

First-grade: Ben Sulakov, Reagan Tate

Second-grade: Evan Lawson, Esme Thomas

Third-grade: Jay Kosin, Jenna Rose Drug

Fifth-grade: Gianluca Gresham, Haley Hagar

Computer

winners

First-grade: Addison Masters, Elijah Wooldridge

Second-grade: Emmie Madden, Marvin Johnson

Third-grade: Angela Tsymbaltuk, Nathan Burchett

Fourth-grade: Kiera Hopkins, James Taylor

Fifth-grade: Peyton Wood, Jalen Poynter

Phys ED winners

First-grade: Emmaree Maginn, Luis Arellano

Second-grade: Areia Rust, Prince Dunlap

Third-grade: Elizabeth Nelson, John ‘Cannon’ Fritz

Fourth-grade: Addison Tate, Tyberius ‘Ty’ Brown

Fifth-grade: Ellie Hisle, Resul Berisha